
Гранти в цій галузі можуть бути спрямовані на:
Гранти в цій галузі можуть бути спрямовані на реалізацію пацієнтських ініціатив щодо запровадження публічного моніторингу доступності медичних послуг (у першу чергу – первинної меддопомоги) для громадян, підвищення якості медичних послуг, доступності медикаментів, забезпечення раціонального використання коштів в системі охорони здоров’я, сприяння демонополізації, державно-приватному партнерству та конкуренції в інтересах пацієнтів. Проєкти також можуть підтримувати будь-які інші моніторингові активності у сфері захисту прав пацієнтів та права людини на здоров’я в цілому.
Окрім того, заохочуватиметься подання проєктних пропозицій на організацію протидії поширення коронавірусної інфекції COVID-19, як на рівні окремих закладів охорони здоров’я та громад, так і на регіональному рівні.
При розробці проєктних пропозицій ОГС мають взяти до уваги застереження:
1. Уникати проведення очних масових заходів (навчання, конференцій, круглих столів тощо) через обмеження у зв’язку з пандемією COVID – 19.
2. Витрати на закупівлю обладнання, меблів, програмного забезпечення тощо для реалізації проєктів має складати не менш ніж 50% від суми гранту.
3. Співфінансування проєкту є обов’язковою умовою конкурсу.
Співфінансування за рахунок партнерських коштів, коштів місцевих бюджетів або власного внеску ОГС обов’язково передбачається у розмірі не менше ніж 10% від загальної вартості проєкту.
4. МАКСИМАЛЬНІ СУМИ ГРАНТІВ ЗА ЦИМ НАПРЯМОМ: $5000
Допустимі витрати проєктів за НАПРЯМОМ 8:
- оплата праці персоналу проєкту, включаючи винагороди, страхування та інші додаткові витрати; не може перевищувати 15% від загальної суми гранту;
- витрати на проїзд та проживання команди за активностями проєкту;
- вартість оренди приміщень для проведення заходів;
- витрати на закупівлю обладнання та меблів. Вартість одного лоту закупівлі не може перевищувати 5000 дол. США;
- витрати на канцтовари та витратні матеріали;
- витрати на оплату послуг експертів/консультантів, розробників інструментів оцінювання, онлайн додатків тощо;
- витрати за субпідрядними договорами (проведення вебінарів, семінарів, організація харчування учасників заходів, транспортне та логістичне обслуговування тощо);
- інші витрати, пов'язані безпосередньо з виконанням проєкту (поширення інформації, процес оцінки, переклад, публікації, комунікації тощо), включаючи фінансові послуги (зокрема, банківські перекази і комісії).
Неприпустимі витрати:
- оплата оренди офісу та комунальних платежів;
- оплата ремонтних робіт приміщень та обладнання;
- придбання землі, будівель, транспортних засобів;
- борги та резерви на покриття збитків і боргів;
- виплата відсотків;
- податки, включаючи ПДВ;
- борги третіх сторін;
- представницькі витрати.
Усі витрати мають бути обґрунтованими та відповідати видам діяльності за проєктом.